Posted by Paweł A. Makowski

W dniu dzisiejszym minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wręczył Jackowi Multanowskiemu, nominację na Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Macedonii.

 

Odnosząc się do relacji z Macedonią minister Radosław Sikorski przypomniał, że w zeszłym roku obchodzone było XX-lecie stosunków dwustronnych. Zaznaczył przy tym, że Polska wspiera starania Macedonii na rzecz jej członkowstwa w NATO i UE.

Nowo powołany ambasador pracę w dyplomacji rozpoczął w 1995 roku jako I sekretarz w ambasadzie w Ałmaty. W latach 2000-2003 pracował w Departamencie Europy. Od 2003 roku w ambasadzie w Tbilisi pełnił funkcję początkowo charge d’affaires, a w latach 2004-2008 ambasadora. Od 2009 do 2013 roku był zastępcą dyrektora Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej. W 2010 roku otrzymał tytuł Ambasadora tytularnego. Od 2013 roku pracował w Departamencie Wschodnim.

Jacek Multanowski ukończył filologię klasyczną na Uniwersytecie Warszawskim. Posługuje się językami angielskim i rosyjskim.

 

Godlo Polski

Panu Jackowi Multanowskiemu – Ambasadorowi Nadzwyczajnemu i Pełnomocnemu Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Macedonii, pragnę złożyć życzenia pomyślności oraz wielu sukcesów i satysfakcji z wypełniania powierzonej misji dyplomatycznej.

godlo macedonii

Hymn Republiki Macedonii

Źródło: MSZ, Zdjęcie: MSZ.