Posted by Paweł A. Makowski

„JA JESTEM, zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki”.
Czy wierzysz w to?

Pytanie to powinien zadać sobie każdy chrześcijanin, nie tylko w okresie przygotowań do świąt Wielkiej Nocy, ale każdego dnia. Benedykt XVI w Orędziu Wielkanocnym w 2012 roku zwrócił uwagę, że: Zmartwychwstanie Chrystusa nie jest owocem spekulacji czy jakiegoś doświadczenia mistycznego: jest to wydarzenie, które z pewnością wykracza poza historię, ale które dokonuje się w dokładnej chwili dziejowej i pozostawia w niej niezmywalną pieczęć. Światło, które oślepiło straże, czuwające przy grobie Jezusa, przeniknęło czas i przestrzeń. Jest to światło odmienne, Boskie, które rozerwało ciemności śmierci i wprowadziło na świat blask Boga, blask Prawdy i Dobra.

Tak jak promienie słońca na wiosnę sprawiają, że wyrastają i otwierają się pąki na gałęziach drzew, podobnie promieniowanie, bijące od Zmartwychwstania Chrystusa, nadaje siłę i znaczenie wszelkiej nadziei ludzkiej, wszelkiemu oczekiwaniu, pragnieniu i planowi.

 

Wszystkim Czytelnikom Moral Diplomacy życzę, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
Aby stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie napełni Nas pokojem i wiarą, niech da Nam siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 

Wielkanoc 2014

 

Zdjęcie 1: www.polskieradio.pl, Zdjęcie 2: montereybayarea-tlm.blogspot.com