Posted by Paweł A. Makowski

W dniu wczorajszym, minister Radosław Sikorski wręczył Panu Tomaszowi Łukaszukowi, nominację na Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego w Republice Indii, oraz w krajach dodatkowych akredytacji w Królestwie Bhutanu, Federalnej Demokratycznej Republice Nepalu, Demokratyczno-Socjalistycznej Republice Sri Lanki.

 Podczas uroczystości minister Sikorski podkreślił, że systematyczny wzrost konsumpcji, szybko rosnąca klasa średnia oraz potencjał dalszego wzrostu to dowody na długoterminową atrakcyjność Indii jako partnera inwestycyjnego Polski.

Tomasz Łukaszuk w MSZ pracuje od 1992 roku, w latach 1994-1998 w Ambasadzie RP w Oslo, od 1998 roku przez kolejne 4 lata w Ambasadzie RP w Dżakarcie. Od 2002 do 2005 pełnił obowiązki dyrektora Departamentu Azji i Pacyfiku, od 2005 roku był ambasadorem w Dżakarcie. Tomasz Łukaszuk był dyrektorem Departamentu Azji i Pacyfiku od 2010 roku, od 2012 dyrektorem Biura Infrastruktury.

Posługuje się językiem indonezyjskm, angielskim i rosyjskim.

 

Godlo Polski

Panu Tomaszowi Łukaszukowi – Ambasadorowi Nadzwyczajnemu i Pełnomocnemu Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Indii oraz w dodatkowych krajach z akredytacją w Królestwie Bhutanu, Federalnej Demokratycznej Republice Nepalu, Demokratyczno-Socjalistycznej Republice Sri Lanki, życzenia pomyślności oraz wielu sukcesów i satysfakcji z wypełniania powierzonej misji dyplomatycznej.

godlo indii

Hymn Republiki Indii

godlo Bhutanu

Hymn Królestwa Bhutanu

Godlo Nepalu

Hymn Federalnej Demokratycznej Republiki Nepalu

Godlo Sri Lanki

Hymn Demokratyczno-Socjalistycznej Republiki Sri Lanki

 Źródło: MSZ, Zdjęcie: MSZ