Posted by Paweł A. Makowski

W dniu wczorajszym, minister Radosław Sikorski wręczył Panu Krzysztofowi Ciebieniowi, nominację na Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego w Koreańskiej Republice Ludowo – Demokratycznej.

W trakcie uroczystości minister Sikorski przypomniał, że Polska od dawna liczy na pozytywne zmiany w Korei Północnej. Ponadto zwrócił uwagę, że dalej będziemy angażować się w otwieranie społeczeństwa północnokoreańskiego na świat zewnętrzny.

Krzysztof Ciebień jest pracownikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych od 1981 roku. W latach 1986-1990 pracował na Ambasadzie RP w Pekinie, a następnie w Departamencie Afryki, Azji, Australii i Oceanii. Od 1992 roku pełnił funkcję kierownika Konsulatu Generalnego w Hongkongu, od 2000 roku był zastępcą kierownika Ambasady RP w Bangkoku, od 2005 zastępcą kierownika Ambasady RP w Pekinie. W latach 2009-2014 pełnił funkcję Konsula Generalnego RP w Kantonie.

Krzysztof Ciebień jest absolwentem nauk politycznych. Posługuje się językiem chińskim, rosyjskim i angielskim.

 

Godlo Polski

Panu Krzysztofowi Ciebieniowi – Ambasadorowi Nadzwyczajnemu i Pełnomocnemu Rzeczypospolitej Polskiej w Koreańskiej Republice Ludowo – Demokratycznej,  życzenia pomyślności oraz wielu sukcesów i satysfakcji z wypełniania powierzonej misji dyplomatycznej.

godlo korei polnocnej

Hymn Koreańskiej Republiki Ludowo – Demokratycznej

 Źródło: MSZ, Zdjęcie: MSZ