Posted by Paweł A. Makowski

W dniu dzisiejszym minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wręczył Barbarze Tuge-Erecińskiej, nominację na Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Cypryjskiej.

 

Minister Radosław Sikorski zwrócił uwagę, że Cypr to kraj intensywnie poszukujący inwestorów w którym widać duży potencjał dla działań i współpracy polskiej dyplomacji.

Barbara Tuge-Erecińska podkreśliła, że: Nie ma większego zaszczytu dla polskiego dyplomaty, jak reprezentowanie własnego kraju. „Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć”- to motto MSZ, które będzie towarzyszyć każdego dnia w wypełnianiu misji dyplomatycznej.

Nowo powołana ambasador, pracuje w służbie zagranicznej od 1991 roku. W latach 1991-1997 była ambasadorem w Sztokholmie, natomiast od 1997 roku pełniła funkcję dyrektora Departamentu Europy Zachodniej, a następnie została dyrektorem Departamentu Polityki Europejskiej. Od 1999 roku pełniła funkcję podsekretarza stanu, zaś w latach 2001-2005 ambasadora w Kopenhadze. Od 2005 roku była sekretarzem stanu, a w latach 2006-2012 ambasadorem w Londynie. Od 2012 roku pełniła funkcję dyrektora Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą.

Barbara Tuge-Erecińska jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. Posługuje się językami angielskim, norweskim i szwedzkim.

 

Godlo Polski

Pani Barbarze Tuge-Erecińskiej – Ambasadorowi Nadzwyczajnemu i Pełnomocnemu Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Cypryjskiej, pragnę złożyć życzenia pomyślności oraz wielu sukcesów i satysfakcji z wypełniania powierzonej misji dyplomatycznej.

godlo cypru

Hymn Republiki Cypryjskiej

Źródło: MSZ, Zdjęcie: MSZ.