Posted by Paweł A. Makowski

Postanowieniem z dnia 12 lipca 2013 roku Prezydent RP Bronisław Komorowski, mianował Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym RP w Republice LibańskiejWojciecha Bożka. W dniu dzisiejszym Sekretarz Stanu w MSZ Piotr Serafin, podczas uroczystości wręczenia nominacji podkreślił, że: nowy Ambasador, jako specjalista w zakresie problematyki świata arabskiego z ponad 16-letnim doświadczeniem na placówkach w krajach arabskich jest najwłaściwszą osobą do pełnienia tej misji.

Wojciech Bożek jest pracownikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych od 1986 r. W latach 1991-1993 pracował w ambasadzie RP w Abu Zabi (był jej organizatorem), a w latach 1993-1996 w ambasadzie RP w Damaszku (przez dwa lata kierował placówką jako charge d’affaires).

Od 2001 do 2005 zajmował stanowisko ambasadora w Kuwejcie (z dodatkową akredytacją w Bahrajnie). Od 2005 do 2007 r. był zastępcą dyrektora Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu. W latach 2007 – 2008 pracował w Ambasadzie RP w Dar es Salaam jako kierownik placówki (charge d’affaires e.p.). W latach 2010 – 2012 pełnił obowiązki ambasadora w Libii. Posiada stopień dyplomatyczny ambasadora tytularnego. Wyróżniony odznaką honorową „Bene Merito” przyznawaną za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej w 2011 roku.

 

Godlo Polski

Panu Wojciechowi Bożkowi – Ambasadorowi Nadzwyczajnemu i Pełnomocnemu Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Libańskiej, pragnę złożyć życzenia pomyślności oraz wielu sukcesów i satysfakcji z wypełniania powierzonej misji dyplomatycznej.

Herb Libanu

Hymn Republiki Libańskiej

Źródło: MSZ, Zdjęcie: MSZ.