Posted by Paweł A. Makowski

W dniu wczorajszym minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wręczył Krzysztofowi Suprowiczowi nominację na Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego RP w Katarze.

Nowo powołany ambasador od 2009 roku pełnił funkcję ambasadora tytularnego w Departamencie Afryki i Bliskiego Wschodu. W latach 2005-2009 był szefem placówki Ambasady RP w Kiszyniowie, a w latach 1996-2002 szefem Ambasady RP w Sanie. Z MSZ związany jest od 1991 roku na początku jako I sekretarz w Ambasadzie RP w Bukareszcie, a następnie naczelnik wydziału w Departamencie Europy.

Jest absolwentem filologii orientalnej, którą ukończył na Uniwersytecie Warszawskim. Posługuje się biegle językiem angielskim, arabskim, rosyjskim oraz rumuńskim.

Minister Radosław Sikorski podkreślił, że ambasador Krzysztof Suprowicz, posiada bogate doświadczenie, nie tylko w dyplomacji, ale również w międzynarodowym biznesie. W sytuacji kiedy Polskę z Katarem, łączą ważne więzi gospodarcze, najistotniejszym zadaniem nowego ambasadora będzie troska o dalszy rozwój tych relacji, poprzez zachęcanie Kataru do inwestowania w Polsce.

 

Godlo Polski

Panu Krzysztofowi Suprowiczowi – Ambasadorowi Nadzwyczajnemu i Pełnomocnemu Rzeczypospolitej Polskiej w Katarze, pragnę złożyć życzenia pomyślności oraz wielu sukcesów i satysfakcji z wypełniania powierzonej misji dyplomatycznej.

godlo kataru

Hymn Państwa Kataru

 Źródło: MSZ, Zdjęcie: ftimd.livejournal.com